Wpis dodany: 10 września, 2021

Powoli zbliża się jesień, a z tym związane są możliwe deszcze. Gdy za oknem pogoda nie dopisuje, musimy rozglądnąć się za jakąś alternatywą, bo tatrzańskie szlaki w deszczu nie są tak samo atrakcyjne, jak w piękny, letni i słoneczny dzień. Zakopane przepełnione jest różnego rodzaju atrakcjami w samym centrum miasta – i nie tylko. Jednak co naprawdę warto zobaczyć i gdzie warto pójść?

Kino – odskocznia od deszczowej rzeczywistości

Kino to zawsze dobry wybór na spędzenie wolnego czasu. W Zakopanem odwiedzić można trzy różne kina – wszystkie znajdujące się w ścisłym centrum Zakopanego.

 1. Kino Giewont
 2. Kino Sokół
 3. Kino Miejsce

Które z kin polecamy najbardziej? Wszystkie! Może to nie najnowsze, odremontowane miejsca, ale panuje w nich wyjątkowy, kinowy klimat. Zapach popcornu, kurtyny i co ciekawe – mała liczba osób w kinie sprawiają, że oglądanie filmów w zakopiańskich kinach jest niepowtarzalne.

Teatr – w krainie sztuki

Mimo, że Zakopane nie należy do największych miast, już od 1985 roku funkcjonuje tu teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Teatr mieści się przy ulicy Chramcówki. Aktualny repertuar można sprawdzić na stronie internetowej teatru: www. witkacy.pl.

Nieco krócej funkcjonujący teatr w Zakopanem, Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa to kolejna alternatywa – tym razem dla tych, którzy oprócz teatru kochają muzykę. Obejrzeć można tam różnego rodzaju musicale i spektakle zarówno dla dorosłych, jak i dla tych najmłodszych. Repertuar można sprawdzić na stronie Facebookowej teatru.

Muzea – poznawaj, ucz się, baw się

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat kultury, tradycji i historii Podhala lub ciekawostek na temat Tatr, Tatrzańskiego Parku Narodowego, alpinizmu, narciarstwa, i wiele, wiele więcej… polecamy odwiedzenie zakopiańskich muzeów. Jeśli nie lubisz historii, w Zakopanem czekają na Ciebie także galerie sztuki, czy oryginalne muzea rozrywkowe. Przygotowaliśmy listę muzeów w Zakopanem, do których naprawdę warto się wybrać! Oto ona:

 1. Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego– wystawy: historyczna, etnograficzna, przyrodnicza, ukazujące historię regionu oraz bogactwo kultury i przyrody Tatr oraz Podhala.
 2. Muzeum Kornela Makuszyńskiego – budynek, gdzie mieszkał Kornel Makuszyński, meble, pamiątki, przedmioty osobiste artysty.
 3. Muzeum Oscypka – to miejsce, gdzie można na żywo zobaczyć, jak powstaje oscypek, a nawet zrobić własny oscypek.
 4. Galeria Hasiora – galeria autorska Władysława Hasiora, prezentująca ponad 200 dzieł artysty
 5. Miejska Galeria Sztuki – zbiorowe oraz indywidualne wystawy najsłynniejszych polskich artystów
 6. Willa Atma – Muzeum Karola Szymanowskiego – pamiątki po kompozytorze Karolu Szymanowskim
 7. Willa “Oksza” – galeria sztuki XX wieku
 8. Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN – tematyka Tatr, ochrony przyrody, fauna i flora tatrzańska.
 9. Be Happy Museum – muzeum instagrama

Papugarnia, czyli kolorowy świat egzotycznych ptaków

To opcja zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla tych trochę starszych. Odwiedzenie świata kolorowych ptaków może być dla wielu nie lada przeżyciem. W Zakopanem w ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele papugarni. My, najbardziej polecamy papugarnię znajdującą się na Olczy. Link do strony papugarni: https://egzotyczne-zakopane.pl/

Aquaparki i baseny, czyli wodne szaleństwo, gdy za oknem pada deszcz

Podhale słynie z różnego rodzaju term, basenów, aquaparków, które zapewnią świetną zabawę nawet w deszczowy dzień. W Zakopanem i w okolicach mamy naprawdę duży wybór tego typu atrakcji. O poszczególnych aquaparkach przeczytasz tutaj.

Kręgle

Jeśli lubisz spędzać czas grając w kręgle, jak najbardziej możesz to zrobić będąc w Zakopanem! Najbardziej polecamy kręgielnie w Aquaparku Zakopane przy ulicy Jagiellońskiej!

logo