Wpis dodany: 16 marca, 2023

Planujesz podróż ze swoim psem, ale boisz się, że czegoś zapomnisz? Nie martw się! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę rzeczy do spakowania w podróż ze swoim pupilem!

Przygotowując się do podróży z psem, warto zabrać ze sobą kilka podstawowych rzeczy, które pomogą zapewnić psu wygodę i bezpieczeństwo:

  1. Miski i woda – koniecznie zabierz wystarczającą ilość wody oraz miski, z których Twój pies będzie pił. Warto pamiętać, że podczas podróży pies może potrzebować więcej wody niż zwykle, więc lepiej mieć ją zawsze pod ręką. Możesz zakupić przenośną butelkę dla psa z miseczką – to bardzo wygodne – szczególnie podczas podróży.
  2. Karma – jeśli Twój pies je suchą karmę, zabierz jej odpowiednią ilość na całą podróż. Warto też pamiętać o przysmakach, które będą dobrym sposobem na zachowanie psa w spokoju podczas dłuższej podróży.
  3. Koce i poduszki – jeśli Twój pies lubi mieć swój własny kocyk lub poduszkę, zabierz je ze sobą w podróż. Znajomy zapach sprawi, że Twój pupil będzie się czuł bardziej bezpiecznie.
  4. Kagańce i smycze – w niektórych miejscach, takich jak hotele czy transport publiczny, mogą być wymagane kagańce i smycze. Warto więc zabrać je ze sobą na wszelki wypadek. Przed wyjazdem zorientuj się, czy w miejscach, które planujesz odwiedzić kaganiec jest wymagany.
  5. Apteczka pierwszej pomocy – w apteczce warto mieć podstawowe środki, takie jak plastry, waciki, antyseptyk, maść przeciw kleszczom oraz leki, które Twój pies regularnie przyjmuje. Pamiętaj, żeby przed podróżą z psem zasięgnąć porady weterynarza, zwłaszcza jeśli Twój pies ma jakieś szczególne potrzeby lub wymaga specjalnej opieki.
  6. Dokumenty psa – przed wyjazdem warto mieć przy sobie dokumenty psa, takie jak książeczka zdrowia czy paszport, zwłaszcza gdy podróżujesz za granicę.
  7. Legowisko – jeśli planujesz dłuższą podróż lub pobyt w hotelu, warto mieć ze sobą wygodne i łatwe do przenoszenia legowisko dla psa. Pomoże to zapewnić mu wygodne miejsce do odpoczynku.
  8. Zabawki – zabierz ze sobą kilka ulubionych zabawek psa – pomoże mu to zrelaksować się w czasie podróży lub pobytu w nowym miejscu.
  9. Worki na odchody – pamiętaj o tym, że Twój pies będzie potrzebował regularnych spacerów i potrzeb fizjologicznych. Zabierz ze sobą worki na odchody,
logo