Zobacz, jak zrobić rezerwację na naszej stronie!

Masz jakieś pytania dotyczące rezerwacji, płatności, a może tego, czy możesz u nas zrealizować bon turystyczny? Zaglądnij do najczęściej zadawanych pytań!

Czy mogę poprosić o fakturę?

Tak. Przy dokonywaniu rezerwacji należy zgłosić prośbę o wystawienie faktury VAT. Zgodnie ze zmianą przepisów regulujących uszczelnianie systemu podatku VAT od 01.01.2020 r., jeżeli przy złożeniu rezerwacji nie została zgłoszona prośba o wystawienie faktury VAT, jej wystawienie nie będzie możliwe.

Jak wygląda zameldowanie?

W dniu przyjazdu rezydent lub rezydentka przekaże Państwu klucze lub kody wejściowe do apartamentu lub domku. Numer telefonu do rezydenta / rezydentki otrzymacie Państwo w mailu na dzień przed przyjazdem.

Czy mogę zorganizować w apartamencie/domku imprezę, na przykład wieczór kawalerski, czy panieński?

Niestety organizowanie wieczorów kawalerskich, panieńskich i tego typu imprez i uroczystości w naszych obiektach jest zabronione z uwagi na komfort wypoczynku innych gości zamieszkujących w sąsiedztwie.

Chcę przedłużyć swój pobyt w apartamencie/domku. Czy jest taka możliwość?

Jak najbardziej! Skontaktuj się z rezydentem i zapytaj, czy apartament/domek jest wolny i czy możesz przedłużyć swój pobyt. Możesz też sprawdzić dostępność apartamentu w kalendarzu dostępnym na naszej stronie internetowej – terminy wolne zaznaczone są kolorem zielonym.

Co w przypadku, gdy nie będę mógł przyjechać, a wpłaciłem już zadatek. Czy pieniądze zostaną zwrócone?

Staramy się dbać o naszych klientów i rozumiemy, że czasami zdarzają się sytuacje losowe, które uniemożliwiają im przyjazd do naszych obiektów. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny z nami. Zadatek, który został wpłacony będzie można wykorzystać w innym, dogodnym terminie w którymś z naszych apartamentów. Nie przepadnie więc, ale będzie mógł być wykorzystany w późniejszym czasie.

Jak wygląda kwestia płatności? Czy muszę wpłacać jakiś zadatek lub zaliczkę?

Tak. W ciągu 48 godzin dni roboczych należy wpłacić zadatek w wysokości 30% całkowitej kwoty. W mailu potwierdzającym rezerwację otrzymasz informację na temat wysokości zadatku i sposobie płatności. Najlepiej jest wykonywać przelew przez Przelewy24, aby mieć pewność, że zadatek dotrze na czas a rezerwacja nie będzie anulowana. Całą resztę kwoty należy wpłacić po przyjeździe – gotówką lub przelewem.

Czy muszę mieć zaświadczenie, że jestem zaszczepiony/a, żeby przyjechać do apartamentu?

Nie. Zgodnie z aktualnymi przepisami panującymi w Polsce, nie mamy obowiązku sprawdzać, czy nasi goście są zaszczepieni, czy też nie. UWAGA! Prosimy jednak, aby przy zameldowaniu i kontakcie z rezydentem, założyć maseczkę – w trosce o zdrowie nasze i naszych gości.

Czy mogę wypożyczyć łóżeczko turystyczne?

Koszt wypożyczenia łóżeczka turystycznego z pościelą dla dziecka to 100 zł. Jednak trzeba uzgodnić to wcześniej z rezydentem, ponieważ dysponujemy kilkoma łóżeczkami, które mogą być już przez kogoś zamówione.

Czy jest możliwość wstawienia dostawki do apartamentu/domku?

Niestety nie. Każdy apartament dysponuje miejscami dla tylu osób, ile podane jest w opisie.

Czy mogę zamówić śniadanie?

Tak, można to zrobić na etapie rezerwacji zaznaczając chęć zamówienia śniadań. Ewentualnie po przyjeździe, można samodzielnie zamówić śniadanie do godziny 18:00 dnia wcześniejszego. Śniadania przywozi firma kateringowa, z którą współpracujemy i dostarcza je pod same drzwi apartamentu. Cena za śniadanie dla jednej osoby to 22 zł.

Czy mogę zameldować się wcześniej?

W wysokim sezonie niestety nie ma takiej możliwości. Poza sezonem – tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z rezydentem.

Co jeżeli przyjadę wcześniej? Czy mogę zostawić bagaż na terenie obiektu?

Niestety nie posiadamy przechowalni bagażu na terenie naszych obiektów. Bagaże można zostawić w przechowalni bagażu przy dworcu PKP. Cena za przechowanie jednego bagażu to 5 zł.

Czy muszę zapłacić jakąś kaucję na czas mojego pobytu?

Tak. Kaucja w wysokości od 300 do 1000 zł (w zależności od ilości osób) jest pobierana na czas Twojego pobytu w apartamencie. Przy wymeldowaniu, rezydent oddaje wpłaconą kaucję, jeżeli w apartamencie lub domku, w którym byłeś, wszystko jest w porządku, nie ma żadnych uszkodzeń itp.

UWAGA! Po przyjeździe do obiektu zwróć uwagę, czy nie ma jakichś uszkodzeń. Jeżeli znajdziesz jakiś uszkodzony przedmiot, czy element wyposażenia apartamentu, niezwłocznie zgłoś to rezydentowi lub rezydentce.

O której zaczyna się i kończy doba?

Doba rozpoczyna się o godzinie 16:00, a kończy o godzinie 11:00 przed południem.

Z kim mam skontaktować się przed przyjazdem?

Na dzień przed przyjazdem, do południa otrzymasz od nas maila z wszelkimi niezbędnymi informacjami. To właśnie tam znajdziesz numer telefonu do rezydenta lub rezydentki, z którym należy się skontaktować w celu ustalenia godziny Twojego przyjazdu.

Co to opłata miejscowa? Ile wynosi?

Opłata miejscowa (dawniej nazywana opłatą klimatyczną) to opłata, którą pobierają osoby fizyczne, prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej prowadzące hotele, pensjonaty, domy  wypoczynkowe, schroniska, kempingi lub wynajmujące pokoje w kwaterach prywatnych. Opłata ta przekazywana jest do Urzędu Miasta Zakopane. Opłata miejscowa wynosi 2 zł za osobę za dobę i jest pobierana po przyjeździe.

Czy mogę przyjechać z moim pupilem?

Jasne! W naszej ofercie znajdziesz takie obiekty, w których czworonożni milusińscy są mile widziani. Akceptujemy pieski małe i średnie (tak do połowy łydki). Wszystkie obiekty, do których możesz zabrać swojego pupila znajdziesz tutaj. Jeśli zdecydujesz się przyjechać ze swoim psem, uprzedź nas o tym. Dodatkowa opłata za pieska to 20 zł za dobę.

Co to opłata serwisowa? Czy muszę ją płacić?

Opłata serwisowa to opłata przekazywana zewnętrznej firmie sprzątającej zajmującej się sprzątaniem i dezynfekcją apartamentów i domków, przed i po Twoim przyjeździe. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych gości staramy się, aby usługi te były na jak najwyższym poziomie. Opłata serwisowa jest opłatą obowiązkową.

Czy robiąc rezerwację online mogę zapłacić bonem?

No jasne! W trakcie rezerwacji, po uzupełnieniu wszystkich danych i kliknięciu przycisku ‘Rezerwuj’ wyświetli się okno, w którym system poprosi Cię o wybór metody płatności. To właśnie tam znajdziesz podpunkt ‘Polski Bon Turystyczny’ i miejsce na wpisanie swojego kodu złożonego z 16 znaków. Po kliknięciu przycisku ‘Wyślij kod’ oczekuj na telefon od nas. Zadzwonimy do Ciebie najszybciej, jak to będzie możliwe!

UWAGA! Samo wpisanie kodu nie jest jednoznaczne z realizacją bonu. Aby bon został zrealizowany, musimy zadzwonić do Ciebie i poprosić Cię o kod PIN.

Czy mogę zapłacić zadatek bonem turystycznym?

Oczywiście! Nie ma żadnego problemu. Bonem turystycznym możesz zapłacić zarówno za zadatek, jak i za całość kwoty za Twoją rezerwację.

Jak wygląda płatność bonem turystycznym?

To banalnie proste! Po dokonaniu rezerwacji, skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 601 177 442 / +48 693 126 733) i poinformuj nas, że chciał(a)byś zapłacić bonem. Poprosimy Cię o Twoje imię i nazwisko oraz numer rezerwacji. Miej przygotowany swój 16 cyfrowy kod bonu turystycznego, który otrzymasz z ZUS-u. Podczas rozmowy telefonicznej poprosimy Cię o podyktowanie Twojego kodu, który wpiszemy do systemu. Następnie, na Twój zarejestrowany w ZUS-ie numer telefonu przyjdzie SMS z kodem składającym się z sześciu cyfr. To ten właśnie kod umożliwi nam przeprowadzenie transakcji i opłacenie Twojej rezerwacji!

Czy mogę zapłacić bonem turystycznym?

Jasne! W większości naszych apartamentów możesz zapłacić bonem. Zapytaj nas, czy w wybranym przez Ciebie apartamencie akceptujemy bony.

logo