Domki do wynajęcia Zakopane

Jeśli planujesz rodzinny pobyt w Zakopanem pamiętaj, by odpowiednio wcześniej zacząć szukać odpowiedniej dla siebie oferty na nocleg dla całej rodziny.

Zimowa stolica Polski, dysponuje bogatą i różnorodną ofertą bazy noclegowej, jednak najbardziej atrakcyjne obiekty spośród tej oferty rezerwować trzeba z odpowiednio wcześniejszym wyprzedzeniem. Zakopane zarówno latem, jak i zimą przyciąga miliony turystów, zarówno tych z Polski ale także z Europy i z całego świata. Jednym z najbardziej popularnych w ostatnim czasie trendów wśród wynajmujących są domki do wynajęcia. Jest to oferta gwarantująca duży komfort i swobodę, zapewniając bardzo często jednocześnie kontakt z góralską tradycją i stylem regionalnym. Bardzo często bowiem domki do wynajęcia swoją architekturą nawiązują do drewnianych, tradycyjnych budynków stanowiących nieodłączny element klimatu Zakopanego jak i tradycji całego Podhala.

Drewniane domki – styl i tradycja w Zakopanem

Styl architektury Podhala wywodzi się z tradycji stylu zakopiańskiego, zwanego także stylem witkiewiczowskim. Nazwa stylu wywodzi się od osoby Stanisława Witkiewicza, który dążył do stworzenia podstaw dla nowoczesnej polskiej architektury narodowej na podłożu sztuki tradycji Podhala. Elementy tradycji tego regionu wprowadzał w projektowanych przez siebie budynkach. Do dnia dzisiejszego dobrzy architekci projektujący budynki w Zakopanem i okolicach w różnoraki sposób do tej tradycji nawiązują. 
Wśród bardzo bogatej oferty domków w Zakopanem znaleźć można prawdziwe perełki architektury – łączące w sobie nie tylko elementy tradycji, ale także bardzo często bogate i nowoczesne wyposażenie wnętrza. Obiekty tego typu najczęściej budowane są z drewna w swoim naturalnym kolorze i przeznaczone są do wynajęcia dla 8-10 osób. W skład struktury wchodzą osobne sypialnie, salon, kuchnia lub aneks kuchenny, bardzo często w domku znajduje się sauna i tradycyjny lub elektryczny kominek. Dbałość o szczegóły wykończenia jest bardzo duża, a w wyposażeniu standardem stają się elementy takie jak ekspres do kawy, kuchenka mikrofalowa, zmywarka czy ogrzewanie podłogowe. Przed budynkiem zwykle dostępne są miejsca parkingowe, a teren jest monitorowany i dozorowany. Inwestorzy zazwyczaj dbają by lokalizacja gwarantowała turystom niezapomniane widoki tatrzańskiej panoramy, a także by pobyt był bezpieczny.

Domki zlokalizowane są w różnych częściach samego Zakopanego ale także w jego najbliższych okolicach, bogatą ofertę takich obiektów znajdziesz tutaj domki Zakopane. Odpowiednio wcześniej zrobiona rezerwacja to także odpowiednio atrakcyjna cena za wynajem.

Ostatnie wpisy

Gubałówka – Krainą Światła?

Czy wiesz że zakopiańska Gubałówka zimą zamienia się w prawdziwą Krainą Świateł? Wszystko to za sprawą umieszczonych na jej szczycie instalacji składających się z 150 tys. ledowych światełek! 10 świecących figur przez całą zimę będzie rozświetlało niebo nad Zakopanem – co stanowi wyjątkowy widok zarówno z dołu – z samego Zakopanego, jak i ze szczytu […]

Zobacz więcej

Za”kopane”?

Czy wiesz że nazwa Zakopane po raz pierwszy w dokumentach historycznych pojawiła się w 1605r. ? Przyjmuje się, że prerogatywę osadniczą dla tych terenów wydał w 1578 r. król Stefan Batory. Nazwa obecnej zimowej stolicy Polski najprawdopodobniej pochodzi z polskiego słowa “kopane” które odnoszone było do wykarczowanego na polanę terenu. Pomysłów i legend związanych z […]

Zobacz więcej

Zakopane – Słowacja

Czy wiesz że Zakopane leży bardzo blisko granicy ze Słowacją? Dokładnie mówiąc jest to odległości 20km od najbliższego przejścia granicznego w Suchej Horze. Bliskość granicy to nielada atrakcja, ze względu na chociażby możliwość udania się tam na wyprawy w Słowacką część Tatr. Należy pamiętać, że szlaki turystyczne nie są tam otwarte – jak ma to […]

Zobacz więcej
EnglishFrenchGermanHungarianPolishRussian