Wpis dodany: 30 kwietnia, 2023

Zakopane i okolice to idealne miejsce na piknik z rodziną lub przyjaciółmi. W okolicy znajduje się wiele malowniczych miejsc, gdzie można odpocząć na łonie natury i zjeść smaczną przekąskę. Oto pare najlepszych propozycji (naszym zdaniem) na piknik w Zakopanem:

Dolina Chochołowska

To jedna z najdłuższych i najpiękniejszych dolin Tatr Zachodnich. Można tutaj znaleźć wiele urokliwych zakątków, gdzie można usiąść na trawie i zjeść piknikową przekąskę. W dolinie znajduje się także wiele interesujących szlaków turystycznych, które warto przejść przed lub po pikniku.

Bachledzki Wierch

Jeśli chodzi o piknikowanie, na Bachledzkim Wierchu znajduje się wiele malowniczych miejsc, gdzie można usiąść i zjeść piknikowe danie. Jest to ogromna przestrzeń otoczona lasem, z której rozciąga się cudowny widok na Tatry. Można dojechać tam samochodem, lub zrobić sobie około cztero kilometrowy spacer. Zdecydowanie warto!

Antałówka

Antałówka to piękne miejsce widokowe, które znajduje się bardzo blisko Bachledzkiego Wierchu, gdzie również roztacza się piękna panorama na Tatry i przy okazji nie ma bardzo dużej ilości osób.

Rówień Krupowa

Rówień Krupowa to kolejne miejsce w Zakopanem, które może być idealne do zorganizowania pikniku. To piękne i przestronne miejsce znajdujące się w samym centrum miasta, przy ulicy Krupówki. To ogromna zielona przestrzeń na której znajduje się wiele drzew pod którymi można znaleźć cień. Równia Krupowa jest jednym z największych i najbardziej popularnych parków w Zakopanem, z pięknymi widokami na Tatry.

Wierszyki

Jest to idealna polana dla osób, które uwielbiają ciszę, spokój i małą ilość ludzi. Znajduję się ona około dwa kilometry od centrum Zakopanego. Dotrzemy tam kierując się w stronę starego hotelu, który już nie funkcjonuje „Anna Maria”. Obok hotelu znajduje się wąska uliczka, która prowadzi do polany na Wierszykach.

logo