Wpis dodany: 29 lipca, 2021

Chciałbyś odpocząć po górskich wędrówkach i szukasz idealnego miejsca na relaks? Trenujesz pływanie i zastanawiasz się, gdzie popływać na urlopie w Zakopanem? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd zakopiańskich basenów, aquaparków i term, do których zdecydowanie warto się wybrać!

Zakopane oprócz niesamowitych widoków i cudownej atmosfery posiada również inne warte zobaczenia i odwiedzenia miejsca. Wśród turystów zawsze bardzo popularnym miejscem są aquaparki. Na całe szczęście w Zakopanem i okolicach jest ich wiele – każdy z nich oferuje ciekawe atrakcje i możliwość spędzenia niezapomnianego czasu.

Jeżeli chodzi o baseny typowo treningowe, trzeba wspomnieć o Centralnym Ośrodku Sportu – COS OPO Zakopane. W obiekcie znajdują się dwa baseny – mały basen dla początkujących  pływaków (do nauki pływania) i większy basen treningowy, 25 metrowy, wyposażony w słupki startowe. Ten basen odwiedzany jest przez wielu amatorów pływania wyczynowego, kadry polskie w pływaniu, a także szkółki i kluby pływackie. Bilet wstępu na 70 minut kosztuje 7 zł ( ulgowy) i 10 zł (normalny).

Aquapark Zakopane to jedyny Aquapark w centrum Zakopanego. Oferuje 4 baseny (w tym brodzik dla dzieci i basen zewnętrzny), strefę saun (sauna fińska, biosauna, sauna solankowa, łaźnia parowa, kabina zimowa, pokój relaksacyjny). huśtawkę wodną, dziką rzekę, zewnętrzny basen balneologiczny, jacuzzi, taras widokowy i 5 zjeżdżalni. Ponadto w budynku znajduje się kręgielnia i siłownia (wraz z salą fitness).

W okolicach Zakopanego jest wiele większych kompleksów basenowych – term.

Termy znajdujące się najbliżej Zakopanego – w Chochołowie, Termy Chochołowskie to największy tego typu kompleks na Podhalu – oferuje niemal 30 niecek basenowych i jacuzzi wewnątrz i na zewnątrz – z widokiem na panoramę Tatr. Znaleźć tam można także zjeżdżalnie – w tym zjeżdżalnie pontonowe. Ponadto w kompleksie udać można się do strefy leczniczej – z basenami solankowymi i siarczkowymi.

Kolejny basen na naszej liście to Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. Oferują one 3 strefy – Relaksu, Zabawy i Saunarium. W termach jest 14 niecek basenowych, wiele zjeżdżalni, jacuzzi i miejsc do odpoczynku. Znajduje się tam także wiele atrakcji dla najmłodszych. W tym kompleksie są organizowane także koncerty oraz eventy.

Kolejnymi termami są Termy BUKOVINA, które znajdują się w Bukowinie Tatrzańskiej. Położone są one w otoczeniu podhalańskich lasów. Są tam baseny sportowe i rekreacyjne, na zewnątrz i w środku, liczne sauny, łaźnie, setki metrów zjeżdżalni i dużo atrakcji dla osób w każdym wieku. Termy te organizują cykliczne noce basenów, kiedy bilety są tańsze, a wydarzeniu towarzyszą najlepsi polscy artyści.

Ostatnim punktem na naszej liście będą Termy Gorący Potok w Szaflarach. Znaleźć tam możemy kilka basenów z wodą o temperaturze od 30 do 38 stopni, trzy torową zjeżdżalnię, miejsce do odpoczynku, rwącą rzekę i strefę wellness. Są tam baseny na zewnątrz i wewnątrz.

logo