Wpis dodany: 29 lipca, 2021

Chciałbyś odpocząć po górskich wędrówkach i szukasz idealnego miejsca na relaks? Trenujesz pływanie i zastanawiasz się, gdzie popływać na urlopie w Zakopanem? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd zakopiańskich basenów, aquaparków i term, do których zdecydowanie warto się wybrać!

Zakopane oprócz niesamowitych widoków i cudownej atmosfery posiada również inne warte zobaczenia i odwiedzenia miejsca. Wśród turystów zawsze bardzo popularnym miejscem są aquaparki. Na całe szczęście w Zakopanem i okolicach jest ich wiele – każdy z nich oferuje ciekawe atrakcje i możliwość spędzenia niezapomnianego czasu.

Pierwszym z parków wodnych jest Aquapark Zakopane – położony w samym centrum miasta, przy ulicy Jagiellońskiej. Oprócz basenu treningowego o długości 25 metrów, basenu rekreacyjnego, rwącej rzeki, zjeżdżalni o różnych długościach i brodziku dla najmłodszych, w aquaparku znajdziemy baseny zewnętrzne – w tym wyjątkowy basen z siarkową wodą geotermalną. Największym walorem tego miejsca jest cudowny widok na Giewont z basenów zewnętrznych. W aquaparku skorzystać możemy również z całego kompleksu saun, czy kręgielni.

Drugim basenem znajdującym się w Zakopanem jest kąpielisko Polana Szymoszkowa. Jest to miejsce otwarte jedynie latem. Niemniej jednak warto wybrać się na to kąpielisko, ze względu na przepiękny widok na panoramę Tatr. Znaleźć można tam kilka zjeżdżalni, baseny płytkie i głębokie, miejsce do odpoczynku i baseny z wodą siarkową.

Jeżeli chodzi o baseny typowo treningowe, trzeba wspomnieć o Centralnym Ośrodku Sportu – COS OPO Zakopane. W obiekcie znajdują się dwa baseny – mały basen dla początkujących  pływaków (do nauki pływania) i większy basen treningowy, 25 metrowy, wyposażony w słupki startowe. Ten basen odwiedzany jest przez wielu amatorów pływania wyczynowego, kadry polskie w pływaniu, a także szkółki i kluby pływackie. Bilet wstępu na 70 minut kosztuje 7 zł ( ulgowy) i 10 zł (normalny).

W okolicach Zakopanego jest wiele większych kompleksów basenowych – term.

Termy znajdujące się najbliżej Zakopanego – w Chochołowie, Termy Chochołowskie to największy tego typu kompleks na Podhalu – oferuje niemal 30 niecek basenowych i jacuzzi wewnątrz i na zewnątrz – z widokiem na panoramę Tatr. Znaleźć tam można także zjeżdżalnie – w tym zjeżdżalnie pontonowe. Ponadto w kompleksie udać można się do strefy leczniczej – z basenami solankowymi i siarczkowymi.

Kolejny basen na naszej liście to Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. Oferują one 3 strefy – Relaksu, Zabawy i Saunarium. W termach jest 14 niecek basenowych, wiele zjeżdżalni, jacuzzi i miejsc do odpoczynku. Znajduje się tam także wiele atrakcji dla najmłodszych. W tym kompleksie są organizowane także koncerty oraz eventy.

Kolejnymi termami są Termy BUKOVINA, które znajdują się w Bukowinie Tatrzańskiej. Położone są one w otoczeniu podhalańskich lasów. Są tam baseny sportowe i rekreacyjne, na zewnątrz i w środku, liczne sauny, łaźnie, setki metrów zjeżdżalni i dużo atrakcji dla osób w każdym wieku. Termy te organizują cykliczne noce basenów, kiedy bilety są tańsze, a wydarzeniu towarzyszą najlepsi polscy artyści.

Ostatnim punktem na naszej liście będą Termy Gorący Potok w Szaflarach. Znaleźć tam możemy kilka basenów z wodą o temperaturze od 30 do 38 stopni, trzy torową zjeżdżalnię, miejsce do odpoczynku, rwącą rzekę i strefę wellness. Są tam baseny na zewnątrz i wewnątrz.

logo