Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego

reMuzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego to jedno z najstarszych muzeów na terenie Podhala. Powstało w 1889 roku, powołane przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego. Pierwszą siedzibą muzeum był dom Jana Krzeptowskiego (ul. Krupówki 7), ale w późniejszym czasie przeniesiono je do budynku przy ulicy Chałubińskiego. Obecnie znajduje się przy ulicy Krupówki 10 w obiekcie, który zaprojektowany został przez słynnego Stanisława Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego. 

Co znajduje się w muzeum? 

Przede wszystkim ogromne kolekcje minerałów, skał, zbiory faunistyczne i florystyczne. W muzeum możemy podziwiać tatrzańską przyrodę- stanąć oko w oko z niedźwiedziem, zrobić sobie zdjęcie z kozicą i przekonać się jak wiele różnych gatunków zwierząt zamieszkuje Tatry. Ponadto, odwiedzający muzeum mają okazję zobaczyć jak wyglądało kiedyś życie górali. Chata góralska, stroje regionalne, sprzęty jakimi się posługiwano- to tylko niektóre obiekty, które podziwiać można w muzeum. Znajdziemy tam także przykłady rzeźby, malarstwa, czy sztuki zdobniczej górali i wiele ciekawych fotografii.

Kiedy można odwiedzić muzeum?

Muzeum otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w niedziele w godzinach 9:00-15:00.

Ile kosztuje bilet wstępu? 

Bilet normalny kosztuje 7 zł, a ulgowy 5,50 zł.

Ostatnie wpisy

Wielkanoc w Tatrach!

Apartamenty dostępne do zarezerwowania w okresie Świąt Wielkanocnych Apartamenty Dla dwojga Magnolia https://zakopaneapartamenty.net/room/apartament-magnolia/ Havana https://zakopaneapartamenty.net/room/apartament-havana/ Apartamenty czteroosobowe Góralska Nuta https://zakopaneapartamenty.net/r…/apartament-goralska-nuta/ Tatrzański Raj https://zakopaneapartamenty.net/room/tatrzanski-raj/ Diament https://zakopaneapartamenty.net/room/apartament-diament/ Apartamenty sześcioosobowe Bursztyn https://zakopaneapartamenty.net/room/apartament-bursztyn/ Szafir https://zakopaneapartamenty.net/room/apartament-szafir/ Ogrody Górskie https://zakopaneapartamenty.net/…/apartament-ogrody-gorskie/ Domki dla 8 osób Tatrzańskie Echo https://zakopaneapartamenty.net/drewniane-domki-regionalne/ Kliknij / Sprawdź / Rezerwuj

Zobacz więcej
EnglishFrenchGermanHungarianPolishRussian