Wpis dodany: 16 marca, 2023

Marzysz o podróżowaniu z Twoim ukochanym pupilem, ale martwisz się, że będzie to dla niego zbyt stresujące? Oto kilka wskazówek, co możesz zrobić, aby podróż była dla Twojego psa jak najbardziej przyjemna!

Podróż z psem może być dla niego stresującym przeżyciem. Oto kilka porad, jak pomóc swojemu psu przetrwać podróż bez zbędnego stresu:

  1. Przygotuj psa do podróży – przed podróżą warto przygotować swojego pupila do zmiany warunków. Zmniejszaj stopniowo ilość jedzenia, a przed wyjazdem daj mu mało jedzenia, aby zapobiec nudnościom. Zadbaj o to, żeby miał odpowiednią ilość wody i żeby miał wygodne warunki, np. komfortową kuwetę.
  2. Umieść psa w bezpiecznym miejscu – podczas jazdy samochodem, należy zapewnić pupilowi wygodną przestrzeń. Pieska możemy przewozić w specjalnej klatce, legowisku – przypiętych pasami bezpieczeństwa. W ten sposób zapewnimy pupilowi bezpieczeństwo i ograniczymy niepotrzebny stres związany z ruchem pojazdu.
  3. Pamiętaj o przerwach – regularne przerwy w podróży są bardzo ważne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa. Daj psu czas na odpoczynek, na zaspokojenie potrzeb fizjologicznych, na picie wody i na rozprostowanie nóg. Przerwy powinny być odpowiednio długie, aby pies miał czas na regenerację i odpoczynek. W trakcie przerwy, spaceruj z psem po okolicy i oddychajcie świeżym powietrzem.
  4. Zabierz ukochane zabawki – zabawki, które są ulubione przez Twojego psa, mogą być świetnym sposobem na zminimalizowanie stresu podczas podróży. Ulubione przytulanki, piłeczki, czy gryzaki mogą zapewnić psu rozrywkę i odwrócić jego uwagę od tego, co dzieje się za oknem
  5. Często nawiązuj kontakt ze swoim psem – bardzo ważne jest, aby podczas podróży zapewnić psu odpowiednią ilość kontaktu z Tobą. Możesz dotykać go, głaskać lub rozmawiać z nim. Dzięki temu pies poczuje się bezpieczniej i będzie mniej zestresowany.

logo