Wpis dodany: 21 listopada, 2021

Puchar Świata w Zakopanem to wyjątkowe wydarzenia uważane za niektórych za najważniejsze w kalendarzu imprez miasta Zakopane. To wspaniały czas, kiedy do podnóża Tatr przybywają tysiące kibiców z całej Polski i nie tylko, a przede wszystkim – światowa czołówka skoków narciarskich. Przygotowaliśmy dla Ciebie #poradnikkibica, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o Pucharze Świata w skokach narciarskich w Zakopanem!

Gdzie kupić bilety?

Bilety kupić można na stronie internetowej https://www.shop-tzn.pl/pl/i/Poradnik-kibica/22 – więcej na temat biletów przeczytasz tutaj.

Gdzie zaparkować samochód?

Drogi kibicu! Radzimy Ci zostawić samochód przy apartamencie/hotelu, w którym nocujesz i dostać się na zawody pieszo. Jeśli mieszkasz na obrzeżach Zakopanego – radzimy dostać się do centrum autobusem… i to z dużym wyprzedzeniem! Weekend skoków narciarskich to wydarzenie, które przyciąga do Zakopanego tysiące kibiców. Z tego powodu, nasze miasto co roku w tym okresie jest nieco “sparaliżowane” jeżeli chodzi o komunikację. Ulice wokół Wielkiej Krokwi są zamykane, co sprawia, że zaparkowanie samochodu blisko skoczni może graniczyć z cudem.

Co ze sobą zabrać na skocznie?

Najważniejszym elementem Twojego ekwipunku jest bilet na zawody i dowód osobisty. Pamiętaj o tym, żeby się odpowiednio ubrać. Oczywiście wszystko zależy od pogody. Zakładając, że pogoda będzie typowo #zimowa, zabierz ze sobą ciepłe ubrania i przede wszystkim ciepłe rękawiczki i buty. Mogą przydać Ci się ogrzewacze do rąk i do stóp – przetestowany patent, polecamy! Koniecznie weź ze sobą biało-czerwony akcent – szalik, trąbkę, czapkę, jeżeli takiego nie posiadasz – spokojnie, w drodze na skocznie z całą pewnością napotkasz wiele stoisk i straganów, na których będziesz mógł się zaopatrzyć w gadżety kibica. Zabierz ze sobą naładowany telefon komórkowy, aby w razie czego skontaktować się ze swoją ekipą – tak będzie Wam łatwiej odnaleźć się w tłumie. Kolejnym must have są rękawiczki – bez nich nie wychodź z domu! A! Jeszcze jedno: koniecznie zabierz ze sobą czekoladę lub coś słodkiego. Takie przysmaki na Pucharze Świata smakują jak zwycięstwo!

PS: Warto mieć przy sobie mały notes i marker – w razie, gdybyś spotkał po drodze, któregoś z naszych białych orłów! Podczas “skokowego” pobytu w Zakopanem, miej oczy dookoła głowy – skoczkowie bardzo często lubią biegać po centrum Zakopanego w ramach porannej gimnastyki 🙂

Czego nie mogę zabrać na skocznię?

Organizatorzy podają listę rzeczy, których nie wolno nam wnosić na teren skoczni. Przed wyjściem na zawody, warto sprawdzić, czy nie masz przy sobie, którejś z tych rzeczy!

 • Materiały wybuchowe
 • Wyroby pirotechniczne (petardy, zimne ognie, race, pochodnie itp.)
 • Materiały pożarowo niebezpieczne
 • Przedmioty mogące zagrozić życiu lub zdrowiu ludzkiemu (kije basebolowe, metalowe rurki, noże itp.
 • Napoje w opakowaniach plastikowych i kartonowych powyżej 0,2l
 • Napoje w puszkach
 • Napoje w opakowaniach szklanych
 • Środki odurzające oraz substancje psychotropowe
 • Napoje alkoholowe
 • Flagi z uchwytami innymi niż plastikowe ( drewniane, metalowe)
 • Aparaty fotograficzne z wymienną optyka ( np. tzw.”lustrzanki”)

Gdzie mogę coś zjeść?

W trakcie zawodów, na terenie skoczni otwarte będą dwie strefy gastronomiczne. Z doświadczenia jednak polecamy zjeść coś sytego przed zawodami, aby w trakcie móc cieszyć się rywalizacją i nie musieć stać w ogromnych kolejkach do punktów gastronomicznych przy skoczni.

logo