Wpis dodany: 22 sierpnia, 2023

Przyjechać do Zakopanego i nie spróbować oscypka to jak pojechać do Paryża i nie zobaczyć wieży Eiffla… Powszechnie wiadomo jednak, że oscypek oscypkowi nie równy, a każdy marzy o tym, aby spróbować tego prawdziwego i najlepszego pod słońcem! Będąc w Zakopanem na każdym kroku spotkać można budki i stoiska z góralskimi serami owczymi… Aby pomóc Wam w wyborze miejsca, gdzie skosztujecie oscypków, przygotowaliśmy ranking TOP 3 najlepszych bacówek z prawdziwymi oscypkami w Zakopanem i okolicach! Oto on!

1. Bacówka na Rusinowej Polanie

Ten smak zapamiętasz na długo… Osobiście nie znaleźliśmy (jako Zakopiańczycy) nigdzie indziej takich oscypków jak na tej polanie. Co jest w nich wyjątkowego? Są oryginalne, wytwarzane bezpośrednio w bacówce i … jeszcze cieplutkie! Rozpływają się w ustach!

2. Bacówka w drodze do Kuźnic

To idealne miejsce – stosunkowo niedaleko od centrum, gdzie możemy zakupić naprawdę pyszne oscypki prosto z bacówki! Bacówka znajduje się mniej więcej w połowie drogi od Ronda Jana Pawła II do Kuźnic – po lewej stronie. W sezonie wypasu możemy spotkać tam stada owiec i zjeść oscypka w wyjątkowym klimacie z widokiem na Nosal.

3. Bacówka Andrzeja Klusia pod Reglami

To miejsce gdzie skosztujecie prawdziwych oscypków z bacówki a jednocześnie połączycie to z przyjemnym górskim spacerem (spokojnie to naprawdę spacerek, a nie wielka wyprawa). Bacówka to tradycyjny, góralski szałas, który funkcjonuje już od 1997 roku! Naprawdę polecamy to miejsce, jeżeli chcecie skosztować czegoś niesamowitego!

logo