Wpis dodany: 4 lipca, 2022

Wyjeżdżając na urlop, bardzo często zależy nam na wykonaniu jak najlepszych, pamiątkowych zdjęć, które będziemy mogli wrzucić na nasze media społecznościowe – szczególnie na Instagrama.

Zakopane to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Otoczenie Tatr, mnóstwo zieleni i niepowtarzalny klimat sprawiają, że można poczuć się jak na innej planecie. Chcąc uchwycić te piękne chwile, bardzo często zastanawiamy się, gdzie wybrać się, aby nasze zdjęcia były jak najlepsze i najbardziej atrakcyjne. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy #top5 najbardziej instagramowych miejsc w Zakopanem – zarówno na świeżym powietrzu, jak i pod dachem.

1. BeHappy Museum

To miejsce zdecydowanie powinno znaleźć się na samym szczycie naszej listy, ponieważ zostało STWORZONE z myślą o Waszych instagramowych profilach. Różowa wanna, basen z kulkami, czy może całkowicie różowy samolot? W BeHappy możesz nawet na moment zamienić się w Barbie i Kena, zrobić fotkę i pochwalić się swoim znajomym. Muzeum znajduje się na samym szczycie Galerii Handlowej Krupówki 40. Wstęp do muzeum jest płatny (40 zł bilet normalny, 35 zł bilet ulgowy).

Źródło: https://www.instagram.com/behappymuseum/

2. Strefa Aperol Spritz

Strefa Aperol Spritz na dachu galerii handlowej Krupówki 40 to kolejne z #instafriendly miejsc na mapie Zakopanego. Wiszące huśtawki, pomarańczowy van i inne miejsca są idealną scenerią do zrobienia instagramowego zdjęcia, które podbije serca Waszych znajomych. Największą atrakcją strefy jest jednak przepiękny widok na panoramę Tatr – w szczególności na Giewont. Wyobraźcie sobie zdjęcie pięknie przygotowanego drinka na tle gór – brzmi dobrze, prawda?

źródło: https://www.instagram.com/goralski_browar/

3. Napis “Zakopane” na Górnej Równi Krupowej

Gdzie lepiej zaprezentować, że jest się w Zakopanem, niż pod napisem “Zakopane”? Drewniany, rozświetlany po zmroku napis “Zakopane” znajduje się w ścisłym centrum Zakopanego, na Górnej Równi Krupowej. Napis cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, ponieważ oprócz samego napisu, na zdjęciu, które wykonacie zachwycać będzie przepiękny widok na śpiącego rycerza – Giewont. Brzmi dobrze?

4. Kasprowy Wierch

To miejsce z jednym z najpiękniejszych (naprawdę!) widoków w Tatrach. Dlaczego właśnie Kasprowy, a nie Giewont, czy Czerwone Wierchy? Na Kasprowy Wierch wjeżdża kolejka linowa (zarówno latem, jak i zimą), która zawozi turystów na sam szczyt. Z tego względu Kasprowy stał się swego rodzaju planem zdjęciowym, bardzo często wykorzystywanym na sesje ślubne, czy produkcje filmowe. Piękny wygląd na zdjęciu i góry wysokie za plecami razem – są możliwe? Kasprowy pokazuje nam, że właśnie tak! Wjazd kolejką warto wziąć również pod uwagę w zimie, kiedy dotarcie piesze na szczyt wymaga specjalnego ubioru, czy sprzętu (szczególnie w przypadku trudnych warunków pogodowych).

Źródło: instagram.com, @jestem_nati
Źródło: instagram.com, @jestem_nati

5. Nosal

Nosal to jedno z najszybciej, najłatwiej i najprzyjemniej dostępnych miejsc w Tatrach, do których dostęp nie stanowi problemu dla przeciętnego turysty. To pasmo skałek jest idealnym miejscem do zrobienia instagramowego zdjęcia – pamiętajmy, aby nie wychylać się poza krawędzie skał i uważać na siebie kiedy będziemy ustawiać się do zdjęcia. Nosal to idealne miejsce także wieczorem, kiedy chcemy zrobić zdjęcie podczas zachodu słońca. Dotarcie na szczyt zajmie nam maksymalnie 30 minut. Jeśli nie chcesz mieć bohaterów drugiego planu na swoich zdjęciach, polecamy zejść niżej na skałki, które mijamy podczas trasy – zazwyczaj nie ma tam ludzi, a jeśli są – to właśnie osoby robiące zdjęcia.

@jestem_nati
@jestem_nati
@misieek__

logo