Wpis dodany: 22 sierpnia, 2023

Wybierasz się na urlop z dziećmi do Zakopanego i nie wiesz, jaką trasę w Tatrach wybrać? Poznaj nasz ranking TOP 5 miejsc na wycieczkę z małymi dziećmi w Tatrach i razem ze swoją rodziną wyruszaj na prawdziwą wyprawę. Gwarantujemy – zachwyceni będą zarówno dorośli, jak i najmłodsi!

1. Dolina Chochołowska

To idealne miejsce na spacer z dziećmi – nawet z wózkiem. Zdecydowana większość trasy jest asfaltowa, a ostatni fragment nie powinien sprawiać trudności. Na końcu trasy znajduje się schronisko, gdzie można zjeść obiad, czy podwieczorek w pięknych okolicznościach przyrody. Sama dolina jest naprawdę piękna, przestronna i idealna na spędzenie czasu rodzinnie!

2. Morskie Oko

To miejsce dobrze znane i lubiane, które słynie z dużej liczby turystów każdego dnia. Jednak musimy przyznać, że na spacer z dziećmi to miejsce jest jednym z najbardziej atrakcyjnych – szczególnie kiedy spacerujemy z wózkiem. Większość trasy jest asfaltowa a prowadzenie wózka nie sprawia problemu. Choć długość trasy w jedną stronę to prawie 9 km, naprawdę warto się tam wybrać, ponieważ widoki są obłędne!

3. Polana Strążyska

To miejsce stosunkowo blisko położone od centrum. Choć nie prowadzi do niego droga asfaltowa to trasa jest łagodna i niedługa. Na miejscu czeka szałas, gdzie można zjeść lub napić się z widokiem na Giewont. Przy dobrej pogodzie, część ekipy (z dziećmi) może pochillować na polanie, a pozostali mogą udać się na nieopodal położoną Sarnią Skalę.

4. Kalatówki + Polana Kondratowa

To wycieczka, którą możemy stopniować w zależności od naszych możliwości i upodobań. Jeśli mamy więcej siły, możemy udać się na Polanę Kondratową przez Kalatówki. Jeśli jednak stwierdzimy, że trasa jest zbyt długa, możemy zostać na Kalatówkach i rozkoszować się widokiem na Tatry i kolejkę linową na Kasprowy Wierch.

5. Rusinowa Polana

To super opcja na rodzinny spacer z wieloma atrakcjami i ciekawymi miejscami po drodze. W okolicy polany znajduje się kościół na Wiktorówkach, a na samej polanie Bacówka, która jest uznawana przez turystów za must have podczas pobytu w Tatrach. Oscypki podawane są, gdy są jeszcze ciepłe, co sprawia, że ich smak jest niepowtarzalny – sprawdźcie sami!

logo