Wpis dodany: 16 lipca, 2021

Już w najbliższą niedzielę 18 lipca w Zakopanem odbędą się VII Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu pod Górę, wchodzące w cykl Pucharu Polski w Skyrunningu – kategoria biegu S. Biegacze będą pokonywali trasy na Gubałówkę, Polanę Szymoszkową, Harendę i na Wielką Krokiew. Pierwszy start – bieg na Gubałówkę – rozpocznie się o godzinie 8 rano.

DO startu zgłosiło się ponad 100 zawodników i zawodniczek, a swoją obecność potwierdziło ponad 60 uczestników, którzy do pokonania będą mieli aż 4 różne trasy. Zawodnicy i zawodniczki do pokonania będą mieli łącznie 3260 metrów przy łącznym przewyższeniu 930 metrów. Trasą o największym nachyleniu jest trasa Biegu na Wielką Krokiew – 53,8 proc. nachylenia. Zawody wygrywa biegacz, którego suma czasów z czterech biegów jest najniższa. Ponadto, na każdej trasie zawodnicy muszą zmieścić się w określonym czasie. Zawodnikowi, który nie zmieści się w limicie czasu doliczane jest 5 minut.

Klasyfikacja łączna za cztery biegi będzie podzielona na kategorie open kobiet i mężczyzn oraz na kategorie wiekowe: Junior, Senior, Masters, Weteran I, Weteran II, Superweteran.

Zawodnicy i zawodniczki w kategorii open będą walczyć o następujące nagrody: pierwsze miejsce – 400 zł, drugie miejsce – 300 zł, trzecie miejsce – 200 zł. W kategoriach wiekowych za miejsca pierwsze, drugie i trzecie zawodnicy otrzymają kolejno 150 zł, 100 zł i 50 zł.

– Celem zawodów jest promowanie aktywności fizycznej i zachowań prozdrowotnych wśród mieszkańców Zakopanego, a także promowanie tego miasta i całego powiatu tatrzańskiego, jako miejsca przyjaznego dla biegaczy – czytamy w zapowiedzi wydarzenia przez organizatora, MOSiR w Zakopanem.

Program zawodów:

godz. 8.00 – Bieg na Gubałówkę
godz. 9.30 – Bieg na Stacji Narciarskiej Szymoszkowa
godz. 11.00 – Bieg na Stacji Narciarskiej Harenda
godz. 12.30 – Bieg na Wielką Krokiew – start zawodników co 30 sekund /wg kolejności po 3 biegach.

Listę zgłoszonych uczestników i uczestniczek można zobaczyć na stronie internetowej: https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/zapisy-online/viii-otwarte-mistrzostwa-zakopanego-w-biegu-pod-gore-puchar-polski-w-skyrunningu/lista-zgloszonych/

logo