Wpis dodany: 6 sierpnia, 2022

Przyjechałeś do Zakopanego, a pogoda jest o 180 stopni inna niż prognozowano? Niestety, góry mają taki urok… Pogoda zmienia się tutaj jak w kalejdoskopie. Dzieci marudzą, a Ty nie chcesz przesiedzieć całego dnia w restauracji, czy chodząc po sklepach? Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje, które będą ciekawym sposobem na aktywne spędzanie czasu z dziećmi w czasie deszczu w Zakopanem!

W ostatnich latach, w Zakopanem pojawiło się wiele ciekawych miejsc, które zapewnią atrakcję nawet podczas deszczowych dni.

Escape room

Pokój pełen zagadek, współpraca, intryga… Brzmi dobrze? W Zakopanem czeka na Was Escape room, w którym wspólnie z rodziną i ze znajomymi (także z najmłodszymi) będziecie mogli krok po kroku rozwiązywać zagadki i tajemnice. Zakopiański Let Me Out Escape Room mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 3 – w ścisłym centrum Zakopanego, przy samych Krupówkach. “Mamy do zaoferowania cztery pokoje zagadek z niesamowitą scenerią, która całkowicie pozwoli przenieść Cię do fascynującego świata każdego z nich: Łódź Podwodna Komnata Wiedźmy, Kraina Czarów oraz Klątwa Zbójów. Jesteś gotowy na niezapomnianą przygodę? Na co czekasz!” – czytamy na stronie internetowej escape roomu.

Park iluzji

Iluzja Park to miejsce przepełnione magią i jak sama nazwa wskazuje … iluzją. To doskonałe miejsce na wykonanie pamiątkowych, śmiesznych, oryginalnych zdjęć. Ogromna ilość atrakcji przyciąga tu wielu turystów każdego dnia. “Prawdziwe pioruny o mocy 2 000 000 volt, przeżyjesz halny wiejący 156km/h, krople deszczu lecące do góry, lewitacja, znikanie i mnóstwo zagadek. Rozrywka przez DUŻE „R” – czytamy na stronie parku. Park mieści się przy ulicy Krupówki 12.

Muzeum oscypka

Uwielbiasz oscypki i zastanawiasz się jak powstają? W muzeum oscypka przy ul. Jagiellońskiej 28 będziesz mógł dowiedzieć się wszystkiego na jego temat. “Podczas Pokazu Wyrobu Oscypka zobaczysz na żywo jak powstaje ten najpopularniejszy góralski ser. Uczestnicy biorą czynny udział w jego wytworzeniu,  poznając  jednocześnie tradycyjne sprzęty pasterskie. Wszyscy mają także okazje samodzielnie zrobić swój własny serek” – czytamy na stronie internetowej muzeum oscypka.

Kamiland – Muzeum Kamila Stocha

Jesteś fanem skoków narciarskich i kibicujesz naszym skoczkom? Koniecznie odwiedź Kamiland – Muzeum Kamila Stocha przy ul. Tetmajera 6. Co znajdziesz w muzeum? Service room, drewniany pokój – z dzieciństwa Kamila Stocha, pokój diamentowy – z trofeami, pokój teatralny, pokój leśny, kosmiczny i pokój klubowy.

Be Happy Museum

To miejsce zdecydowanie zostało STWORZONE z myślą o Waszych instagramowych profilach. Różowa wanna, basen z kulkami, czy może całkowicie różowy samolot? W BeHappy możesz nawet na moment zamienić się w Barbie i Kena, zrobić fotkę i pochwalić się swoim znajomym. Muzeum znajduje się na samym szczycie Galerii Handlowej Krupówki 40. Wstęp do muzeum jest płatny (40 zł bilet normalny, 35 zł bilet ulgowy).

logo