Wpis dodany: 15 lipca, 2022

Kolejna, 53. już edycja Międzynarodowego Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbędzie się w dniach od 19 do 26 sierpnia. Miasteczko festiwalowe tak jak w ubiegłym roku mieścić będzie się na Dolnej Równi Krupowej. 

Festiwal to jedna z najważniejszych imprez w kulturowym kalendarzu wydarzeń miasta Zakopane. MFFZG to długotrwała tradycja, a sierpniowe miasteczko festiwalowe przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów już od 53 lat! 

W trakcie festiwalu, ludowe zespoły z całego świata walczyć będą w konkursie o złotą, srebrną i brązową ciupagę. Jak informują organizatorzy, dotychczas w festiwalu wzięło udział prawie 600 zespołów zagranicznych z kilkudziesięciu krajów i ponad 200 grup polskich. 

W tym roku na scenie zobaczyć będzie można zespoły z: Bośni, Bułgarii, Czech, Indii, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Węgier, a także z Polski. 

Szczegółowy plan festiwalu odnaleźć można na stronie internetowej: https://www.festiwale.zakopane.pl/miedzynarodowy-festiwal-folkloru-ziem-gorskich/aktualnosci/zapraszamy-na-53-miedzynarodowy-festiwal-folkloru-ziem-gorskich

logo