Wpis dodany: 28 lipca, 2021

Marzy Ci się zachód słońca w Zakopanem, ale nie wiesz gdzie pójść, żeby go zobaczyć? Przedstawiamy TOP 5 miejsc, do których dotrzesz z łatwością i będziesz mógł się cieszyć pięknem tego spektaklu natury!

1. Nosal

Nosal to szczyt, na który dotrzesz w niecałą godzinkę. To idealny punkt widokowy na Kuźnice, Kasprowy Wierch i Zakopane. To położone na wysokości 1206 m n.p.m miejsce jest jednym z najłatwiej dostępnych i najbliższych jeżeli chodzi o odległość od centrum Zakopanego. Ze szczytu Nosala możemy obserwować przepiękną panoramę Tatr – od Koszystej, przez Buczynowe Turnie, Żółtą Turnię, Granaty, Kozi Wierch, Kościelec, Świnicę, Kasprowy Wierch, Goryczkowe Czuby, Kopę Kondracką, kończywszy na Giewoncie. Na Nosal dotrzeć możemy trasą bezpośrednio z Kuźnic lub ścieżką zaczynającą się wcześniej – nieopodal tamy.

2. Sarnia Skała

Sarnia Skała to chyba najlepszy punkt widokowy na Giewont. Śpiącego rycerza mamy tam jak “na dłoni”. Sarnia Skała położona jest na wysokości 1377 m n.p.m, dlatego widok na Zakopane i zachód słońca jest obłędny i zachwyca nawet największych przeciwników górskich wędrówek. Na Sarnią Skałę dotrzeć można od Doliny Białego, od Polany Strążyskiej, a także od Kuźnic. My, najbardziej polecamy trasę rozpoczynającą się od Doliny Białego. Wędrówka zajmuje około 1,5 godziny.

3. Gubałówka

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Gubałówka jest jednym z najłatwiej dostępnych miejsc, z których mamy widok na całą panoramę Tatr. To miejsce jest idealnym na oglądanie zachodzącego słońca. Na Gubałówkę dotrzeć możemy pieszo, kolejką PKL lub wjechać samochodem na jedno ze zboczy Gubałówki – przez Salamandrę. Najbardziej polecamy zatrzymać się w okolicach Butorowego Wierchu (dawnego wyciągu narciarskiego), gdzie na polanie można usiąść i obserwować zachód słońca nad Tatrami.

4. Antałówka i Bachledzki Wierch

Antałówka i Bachledzki Wierch to spokojne i niezwykle urokliwe miejsca, z których można podziwiać całą panoramę Tatr. Wzgórza te położone są bardzo blisko centrum Zakopanego. Od podziwiania widoków ze szczytu Antałówki dzieli nas jedynie 20 minutowy spacer od zakopiańskiego dworca przy ulicy Chramcówki.

5. Kasprowy Wierch

Brzmi wymagająco? Nic bardziej mylnego! W tym roku, PKL stworzył turystom niepowtarzalną okazję podziwiania zachodu słońca dzięki późniejszemu kursowi kolejki PKL na Kasprowy Wierch. Od 1 lipca kolej na Kasprowy Wierch wyjeżdża nawet o godzinie 19 i zabiera turystów z powrotem o 21. “Warto chociaż raz w tym roku zobaczyć najwyżej położony zachód słońca” – reklamuje się PKL.

logo