Wpis dodany: 26 czerwca, 2021

Okres pandemi to czas niezwykle trudny nie tylko dla nas, ale i dla naszych najlepszych i najbliższych przyjaciół – czworonogów, które potrzebują nie tylko naszej uwagi i miłości, ale i przestrzeni i odrobiny wolności. Kudłate, puchate, szorstkowłose i te bez włosów – wszystkie pupile potrzebują kontaktu z naturą, do której bardzo często jest nam nie po drodze. Zakopane jest miejscem, do którego zdecydowanie trzeba przypisać hasła #możnazpsem, #możnazkotem! Zabierz swojego pupila do serca Tatr i spraw mu radość jakiej jeszcze nigdy nie czuł!

Gdzie na spacer z psem?

Jak powszechnie wiadomo, teren Tatrzańskiego Parku Narodowego z uwagi na sprawy związane z ochroną tatrzańskiej przyrody nie jest dostępny dla naszych zwierząt. Są jednak miejsca, gdzie jest to możliwe. Zacznijmy od miejsc blisko centrum i łatwo dostępnych. 

Droga pod Reglami to piękna, leśna trasa zaczynająca się przy Wielkiej Krokwi i kończąca się w Kirach. Jakie są największe plusy tej trasy? W niedalekiej odległości płynie potok, który może być zbawienny, szczególnie w upalne dni. Ponadto, trasa podzielona jest na kilka części i możemy decydować o tym, jak długo chcemy spacerować. Trzecią zaletą trasy jest bliskość natury, świeże powietrze, szum kołysających się na wietrze drzew i stosunkowo mała ilość ludzi. 

Kolejnym miejscem zlokalizowanym blisko centrum a idealnym na spacer z psem jest polana Lipki, znajdująca się w dolnej części Zakopanego, nieopodal najstarszej ulicy Zakopanego – ulicy Kościeliskiej. Jest to miejsce, z którego rozpościera się przepiękny widok na odsłonięty Giewont. To miejsce, gdzie panuje spokój i cisza, a nasz pupil może się wybiegać do woli. 

Antałówka to wzgórze położone nieopodal ulicy Jagiellońskiej, otoczone lasami i wzbogacone o przepiękny widok na panoramę Tatr. Jest to miejsce, gdzie bez problemu możemy spuścić naszego pupila ze smyczy (oczywiście przy zachowaniu ostrożności) i pozwolić mu się wybiegać (warto wziąć ze sobą frisbee). To idealne miejsce do podziwiania wschodów i zachodów słońca. 

Rówień Krupowa (dolna i górna) to teren spacerowy położony 5 minut pieszo od Krupówek. Szeroki trawnik, alejki spacerowe i ławki sprawiają, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem na szybki spacer z psem. 

Wierszyki to polana położona około 15 minut od Krupówek, otoczona lasem, z przepięknym widokiem na Giewont. To miejsce idealne na wieczorne spacery lub na piknik. Bez problemu możemy tam puścić swojego psa/kota i pozwolić mu na oddanie się szaleńczej zabawie.

Nieco dalej od centrum Zakopanego znajduje się jeden z niewielu tatrzańskich szlaków dostępnych dla czworonożnych milusińskich – Dolina Chochołowska. Spacer do wysokości schroniska PTTK zajmuje około 2,5 godziny. Największym atutem tej trasy jest przede wszystkim cudowny widok na Tatry! 

Gdzie nie polecamy iść ze swoim pupilem?

Nie zabieraj psa na Krupówki. Tłum, hałas i zgiełk to nic przyjemnego dla naszych puchatych przyjaciół. Podobnie jest z Gubałówką, która jest zdecydowanie miejscem hałaśliwym i takim, gdzie panuje chaos. Zamiast zabierać psa/kota do tych dwóch miejsc, wybierzcie się do jednego z miejsc z naszej listy!

Jeżeli chcesz przyjechać do Zakopanego ze swoim pupilem, zaglądnij do naszej oferty, w której mamy obiekty, w których akceptowane są czworonogi!

logo