Wpis dodany: 6 lipca, 2022

Od 8 do 10 lipca w Zakopanem odbywać będzie się siódma edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. Festiwalowe miasteczko znajdować będzie się na Placu Niepodległości, gdzie odbywać będą się warsztaty dla dzieci, czy wspólne czytanie książek.

W ramach festiwalu odbywać będą się także spotkania autorskie, wernisaże, promocje książek, koncerty. W ramach festiwalu przyznana zostanie Nagroda Literacka Zakopanego – dla jednej z nominowanych książek. Gośćmi tegorocznego festiwalu są Anna Janko, Tomasz Jastrun, Wojciech Bonowicz, Mietek Szcześniak, Katarzyna Stoparczyk, Małgorzata Majewska, Agnieszka Szymaszek, Krzysztof Najbor, Agnieszka Jurczyńska-Kłosok, Maciej Pinkwart, Grzegorz Kasdepke i wiele innych ważnych postaci kultury polskiej.
W ramach festiwalu na Placu Niepodległości odbywać będą się także targi książki „Pod Tatry tylko z książką” w godzinach od 11.00-20.00 (8-10 lipca).

Jak przyznają organizatorzy, celem wydarzenia jest „promowanie wartościowych i ważnych zjawisk współczesnej literatury i sztuki” w miejscu, które z tymi obszarami jest ściśle związane. W Zakopanem żyło i działało wielu artystów i twórców kultury, między innymi Witkacy, Makuszyński, Kasprowicz, czy Szymanowski.

Program festiwalu zobaczyć można tutaj: https://literackifestiwal.zakopane.eu/program.html

źródło: https://literackifestiwal.zakopane.eu/aktualno%C5%9Bci/596-7-zakopia%C5%84ski-festiwal-literacki.html
logo