Wpis dodany: 1 lipca, 2022

Miłość, miłość w Zakopanem… To powiedzenie nie wzięło się z nikąd. Natura, tatrzańskie widoki, pyszne jedzenie, cisza i spokój. Choć Zakopane bardzo często kojarzy się z tłumem turystów, zgiełkiem i hałasem, przede wszystkim jest to miejsce gdzie zdecydowanie można odpocząć i spędzić wyjątkowy czas z bliskimi. Kluczem do sukcesu jest znajomość miejsc, gdzie tę ciszę i spokój można odnaleźć – szczególnie latem, kiedy mamy do czynienia z sezonem wysokim. Aby rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości, przygotowaliśmy dla Was #TOP5 pomysłów na romantyczny weekend w Zakopanem!

1. Piknik

Kiedy na zewnątrz jest gorąco i świeci słońce, warto schować się w cieniu drzew i zorganizować piknik na świeżym powietrzu. Zakopane to miejsce idealne na takie aktywności. Już w odległości kilkuset kilometrów od Krupówek odnaleźć można miejsca, gdzie bez obaw można rozłożyć kocyk i cieszyć się przygotowanymi wcześniej przysmakami znajdującymi się w naszym koszyku. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych (naszym zdaniem) miejsc wraz z krótkim opisem i największymi zaletami.

  • Rówień Krupowa (górna lub dolna) – w odległości kilkuset metrów od Krupówek – to ogromna zielona przestrzeń z alejkami spacerowymi, ławkami i leżakami wypoczynkowymi. Cały obszar pokryty jest trawą. Odnaleźć można także miejsca w cieniu drzew – możliwe jest rozwieszenie hamaku. Ponadto, ze względu na położenie w centrum miasta – można zamówić przekąski w restauracji na wynos, np. pizzę.
  • Wierszyki – nieco bardziej “dzikie” miejsce, w odległości około 2 km od Krupówek. Jak dotrzeć na Wierszyki? To bardzo proste. Należy kierować się w stronę ulicy Małe Żywczańskie i funkcjonującego niegdyś hotelu Anna Maria. Przy hotelu znajduje się dosyć stroma, wąska uliczka pod górkę (około 100 m), na samej górze uliczki zauważyć możemy początek lasu i kawałek dalej polanę. Największe plusy tego miejsca to: widok na Giewont, mnóstwo miejsc w cieniu drzew, cisza, spokój i bardzo mało ludzi.
  • Lipki – to kolejna z polan, znajdujących się w samym centrum Zakopanego z przepięknym widokiem na Giewont.
  • Bachledzki Wierch i Antałówka – to miejsca, do których dotarcie pieszo jest nieco utrudnione, ponieważ są oddalone od centrum miasta o około 3 – 4 km. To ogromna, zróżnicowana przestrzeń zielona otoczona lasem, skąd podziwiać można przepiękny widok na całą panoramę Tatr. Widok naprawdę zapiera dech w piersiach! Oczywiście w te miejsca dojechać można także samochodem.
  • Potok w Chochołowskiej – na najbardziej upalne dni, polecamy na wybór miejsca przy wodzie, nieopodal Doliny Chochołowskiej. Do tego miejsca należy wybrać się samochodem (lub rowerem), ale można dotrzeć tam także autobusem. Do zalet zaliczyć można przede wszystkim bliskość wody (bardzo zimnej!) oraz otoczenie lasu.

2. Kino letnie

Kino to zawsze dobry sposób na spędzenie wolnego czasu z bliskimi. Zapach popcornu, wielki ekran i wspaniałe nagłośnienie wprawiają nas w niezwykły nastrój. A co powiedzielibyście na kino pod gołym niebem? W Zakopanem od wielu lat organizowane jest kino letnie – na Placu Niepodległości. Na miejscu czekają wygodne leżaki i wielki ekran na którym prezentowane są najlepsze produkcje kinowe. Wstęp oczywiście jest darmowy. Można przynieść własne smakołyki, ale na miejscu jest możliwość zakupu popcornu i innych przysmaków.

Repertuar, program i wszystkie informacje odnaleźć można na stronie: https://kinoletnie.pl/.

Kiedy pogoda nie dopisuje, polecamy kino miejsce – kameralne, kawiarniane i inne niż wszystkie. Wszelkie informacje odnaleźć można pod adresem: https://www.kinomiejsce.zakopane.pl/

3. Zachód słońca z tatrzańskich szczytów

Malownicze różowo-fioletowe niebo, cichy śpiew ptaków, wiatr i lekki chłód idealny po całym dniu upałów, czerwone, rozżarzone słońce powoli chowające się za wierzchołkami Tatr… Brzmi dobrze? Dla bardziej aktywnych osób polecamy wybranie się na zachód słońca w Tatry. Z racji tego, że w sezonie wakacyjnym obowiązuje zakaz przebywania w górach po zmroku, zachęcamy do wyboru mniejszych, bardziej dostępnych szczytów, z których zejście będzie szybkie i nie sprawi kłopotu, a my dotrzemy na dół przed zmrokiem. Gdzie zatem wybrać się na zachód słońca?

  • Sarnia Skała (od polany Strążyskiej)
  • Nosal (od Kuźnic / od tamy na drodze do Kuźnic)

4. Baseny

Basen to najlepsza opcja na regenerację po tatrzańskich wędrówkach, odpoczynek, relaks, rozluźnienie mięśni. Podhale, a w szczególności Zakopane to miejsce, gdzie funkcjonuje wiele basenów (termalnych i nie tylko). Wszystko na temat basenów zakopiańskich przeczytasz tutaj.

5. Leżaki na najwyżej położonej plaży w Polsce

Panorama Tatr, zimny napój, dobra muzyka – tego rodzaju randka na pewno przypadnie do gustu wielu z nas. Zachęcamy na wybranie się na najwyżej położoną plażę w Polsce – plażę na Gubałówce. Na szczyt dotrzeć możemy pieszo, ale także kolejką. Na plażę wstęp jest darmowy. Na górze czeka na Was wiele restauracji, foodtracków i innych atrakcji.

logo